خانه / بازاریابی و تبلیغات / هدیه تبلیغاتی چیست ؟

هدیه تبلیغاتی چیست ؟

  •  به نظر نویسنده امروزه هر هدیه ای را نیز که بدون نام و شعار و به صورت خام (بدون چاپ تبلیغاتی) به یک بازار هدف مشخص با یک نیت اقتصادی یا تبلیغاتی، بازاریابی به مشتریان تقدیم نماییم آن محصول را هم یک هدیه تبلیغاتی تعریف می نماییم

تعریف هدیه تبلیغاتی چیست؟
امروزه با گسترش فعالیت های اقتصادی و رقابت بین شرکتها ، تبلیغات به معنی علمی نقش پررنگی در معرفی و ترویج خدمات و محصولات بنگاه های اقتصادی پیدا نموده است.
از اینرویکی از مواردی که در پلن های بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی  شرکت های بزرگ غیر قابل حذف می باشد تقدیم هدیه به   مشتریان در زمانهای مختلف می باشد.
امروزه هدیه را به بهانه های مختلفی به مشتریان تقدیم می نماییم. هدیه به مناسبت حضور در نمایشگاهها، سمینارها، همایشها، عید نوروز و … .

به نوعی هدایای تبلیغاتی می تواند مکمل برنامه های بازاریابی و فروش شرکت ها باشند. اما نکته مهم آن است که ابتدا تعریفی از یک هدیه تبلیغاتی پیدا کنیم تا بر مبنای آن بتوانیم برنامه ریزی بهتری دربرنامه های بازاریابی و تبلیغات خود داشته باشیم.

به چه هدیه ای تبلیغاتی می گوییم ؟
هدیه تبلیغاتی هدیه ای است که یک بنگاه اقتصادی جهت معرفی و ترویج خدمات یا محصولات، برند و یا با هدف تشکر به مشتریان و یا مخاطبین خود تقدیم می نماید.
اکثر هدایای تبلیغاتی با یک نام، برند و یا شعار تبلیغاتی از پیش تعریف شده تقدیم می کردند.
به نظر نویسنده امروزه هر هدیه ای را نیز که بدون نام و شعار و به صورت خام (بدون چاپ تبلیغاتی) به یک بازار هدف مشخص با یک نیت اقتصادی یا تبلیغاتی، بازاریابی به مشتریان تقدیم نماییم آن محصول را هم یک هدیه تبلیغاتی تعریف می نماییم. که این هدیه می تواند دارای جسم باشد و یا فقط روح داشته باشد ! هدیه ای که فقط روح دارد را می توان هدیه مجازی نامید!

 

درباره ی tony.almeyda

همچنین ببینید

برای برقراری ارتباطات مفید در بازاریابی این 3 روش را امتحان کنیم

تنها چند سرفصل را با آنها در میان بگذارید. بیشتر از این توصیه نمی شود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *